everyday more and more people are coming to Boris Diamond Are You!

KATALOG
HAKKIMZDA


Boris Diamond

Sofist (2001) and Boris Diamond (2003) were established by Boris Barış Demirhan. The store resisted on the first and second flour of the Karum Shopping Center which is a part of the Sheraton building. Also we opened our new store in Next Level Shopping Center in 2013.

Our goal is to supply engagement rings (solitaire, wedding and eternity rings) that are high in quality and value. Due to this goal we are selling loose stones as well with the HRD (Diamond High Council) certificate and also giving international certificates for all our products. We are drawing, designing and making and repairing jewellery in our workshop by professional gold masters. While many jewellery tend to have similar jewellery styles we have chosen old and characteristic Anatolian (Hittite, Ionia) civilisation s; Byzantine s and Ottoman s style Jewellery. That antic jewellery is often favoured because of the sophistication and technical perfection they have achieved. These are jewellery that is not necessarily old; they just look old. They are 24 Karat Gold and also gold and silver combination crafted to imitate the old or antique design that was prevalent during a certain era. It is quite easy to buy some Anatolian-style jewellery that was made just a few years before and not hundreds of years ago.


Dr. Boris Barış Demirhan

Orta öğrenimi Ankara (Almanca) Anadolu Lisesi nde tamamlayan B. Barış Demirhan, 1998 senesinde lisans eğitimini aldığı Hacettepe Üniversitesi IIBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Anabilim Dalından 2001 senesinde "Farklı Özgürlük Kavramlastırmaları: Negatif ve Pozitif özgürlük Tartışmaları" başlıklı teziyle master derecesi ve 2009 senesinde "Siyaset Teorisinde Devletin Meşruluğu Sorunu" başlıklı teziyle doktora derecesi almıştır. Çok iyi derece Almanca ve İngilizce, orta derece Flamanca ve Fransızca bilmektedir.

Akademik hayatı ile paralel olarak, çocuk yaşlarda aile mesleği olarak başladığı mücevheratçılıgı sürdürmektedir. Bu kapsamda mücevherat tasarımı, üretimi, kalite sınıflandırması, fiyatlanması ve satışında uzmanlaşmıştır. Almanya ve Belçika da (1999 yılında) pırlanta ve renkli taşlarla ilgili kurslarda eğitim almıştır. 2001 yılında Sofist Mücevheratı kurmuş ve bu çatı altında Ankara da Karum AVM de faaliyet gösteren Boris Diamond adlı markayı yaratmıştır. Boris Diamond markası altında, antik dönem Anadolu uygarlıklarının (Hitit, Urartu, Ionia) 24 ayar altından yapılan takılarında ve ev aksesuarlarındaki estetiği ve sofistike yapım tekniklerini günümüz takılarına uygulamıştır. Boris Diamond markası altında üretimine öncülük ettiği Bizans, Selçuklu ve Osmanlı takılarının başarılı replikaları yapması ve tektaş, beştaş ve tamtur gibi klasik evlilik yüzüklerinde tercih edilen istisnai beyaz pırlanta kalitesini kullanması ile dikkat çekmiştir. B. Baris Demirhan bugün hala, Karum AVM ve Next Level AVM de toplam üç mağaza ile hizmet vermekte olan Sofist Mücevherat bünyesinde bu alanda hizmet vermeye devam etmektedir. Akademik çalışmalarını serbest olarak sürdürmekte olan Demirhan, 2019-2020 de Avrupa da mağaza açmayı hedeflemektedir.Top